Hakkımızda

MERKALIP, kalıp ve plastik üretimi alanında
1988 yılında Merih ERKAL tarafından kurulmuştur.
Kalıp ve plastik üretimi konusunda 1970 yılına dayanan tecrübesi, edindiği deneyimler ve iş geliştirme becerisiyle, büyüme hedefleri doğrultusunda 2015 Kasım ayında, vizyonuyla örtüşen büyük bir adım atarak; MERKALIP Plastik San. ve Tic. Ltd Şti. ünvanıyla Menderes Oğlananası Mevkiinde bulunan 2400 m2 kapalı alana sahip fabrikasında üretim ve çalışmalarına devam etmektedir.

Plastikten mamul otomotiv yan sanayi parçaları üreten MERKALIP, kendi alanındaki tüm gelişmeleri yakından takip edip müşterilerine hızlı çözümler üretmekte, AR-GE süreçlerine yardımcı olmaktadır.

Müşteri memnuniyetini ve güvenilirliğini ilke edinen MERKALIP; müşteri taleplerine hızlı ve güvenilir cevap vererek lider firma yapısını ileriye taşımaktadır.

Geliştirme, kalıp, üretim ve sevkiyat konusunda tam hizmet verebilen MERKALIP, en iyi kaliteyi doğru fiyata sunabilme özelliğiyle öne çıkmaktadır.

Misyon ve Vizyon

Misyon :

Özellikle otomotiv sektöründe kullanılan tamamlayıcı plastik parçaların kalıp ve plastik üretimindeki kalite anlayışını sürekli geliştirerek uygun fiyatlı ürün ve hizmet sunmak. İnsana ve çevreye verdiği önemle örnek bir şirket olmak.

Vizyon:

 

Başta otomotiv sektörü olmak üzere; tüm sektörlerde tamamlayıcı plastik ürünler konusunda tasarımından üretimine tam servis sağlayıcı tedarikçi olmak.

Ekibimiz

Merih ERKAL

Şirket Müdürü

Neşe MUTLU

Kalite Güvence Sorumlusu

Çağrı DİNÇSOY

Planlama ve Proje Sorumlusu

Üretim alanı

Menderes Oğlananası mevkiindeki 2400 m2 kapalı alan içerisinde; yönetim ofislerimiz, üretim alanımız, kalite kontrol, tasarım, depolama ve sevkiyat hizmetlerimizle üretimimizi sürdürmekteyiz.

Makine parkı

Üretimimizi 128 ton – 300 ton aralığında, ortalama 1 yaşındaki yatay ve dikey plastik enjeksiyon makineleri ile sürdürmekteyiz.

İş güvenliği

İş güvenliği konusunda Pastel Özel Eğitim ve Ortak Sağlık Güvenliği Birimi ile çalışarak işimizi şansa bırakmıyor, sorumluluklarımızı bilinçli bir şekilde yerine getirmenin huzuruyla çalışıyoruz.